تبلیغات
وبلاگ مهندسی مکانیک - مطالب اسفند 1393
 

نوشته شده توسط : سهیل پوررحیمی

چكیده مطلب :

ERP یک بسته نرم افزاری تجاری است که هدف آن یکپارچگی اطلاعات و جریان اطلاعات بین تمامی بخشهای سازمان از جمله مالی، حسابداری، منابع انسانی، زنجیره عرضه و مدیریت مشتریان می باشد . این سیستم بوسیله بهبود کیفیت اطلاعات در سطح کل سازمان ، بستر مناسب تری برای تصمیم گیری مدیریت فراهم می کند . لیکن پیاده سازی ERP ، نیازمند سرمایه گذاری کلانی می باشد و بازدهی آن نیز مستلزم گذشت زمانی بین یک تا سه سال است. در چند ساله اخیر ، با مشخص شدن آثار عملی بکارگیری این سیستم در شرکتها ، تحقیقات متعددی در مورد بررسی آثار ERP ، در حوزه های مختلف حسابداری صورت گرفته است . طبق نتایج برخی از این تحقیقات ، پیاده سازیERP  ، موجب افزایش مربوط بودن اطلاعات حسابداری و تا حدودی کاهش قابلیت اتکای آنها می شود . از طرفی این سیستم ها ، کیفیت بودجه بندی سرمایه ای و بودجه جامع شرکت ها را نیز بهبود می بخشند. استقرارERP ، بر اظهار نظر تحلیل گران مالی نیز اثر مثبت دارد . ( هر چند که آنها این اظهار نظر خود را از بابت ابعاد تجاری سازمان تعدیل می کنند . )ERP  همچنین ، مسئولیت پاسخگویی کارکنان در سازمان را به سطحی بالاتر ارتقاء می دهد و ابزار مناسبی جهت پاسخ خواهی از مدیریت ارشد شرکت فراهم می آورد .  

مقدمه
"واحد بازرگانی و فروش با ما هماهنگ نیست!! واحد تولید اطلاعات خود را به موقع در اختیار ما قرار نمی دهد و به همین علت سیستم بهای تمام شده ما هیچ گاه به روز نیست. چرا ما در هر لحظه از زمان نمی دانیم چه مقدار موجودی کالای آماده برای فروش داریم؟ و یا وضعیت تسهیلات دریافتی شرکت و سود تضمین شده آنها در حال حاضر چگونه است؟ و ... "
اینها شاید تنها قسمتی از اعتراضات به حق حسابداران حرفه ای در دنیا تجارت امروز باشد که بایستی به آن مسائل و مشکلات سایر واحدهای شرکت و در رأس آن مدیریت ارشد سازمان را نیز افزود.تمامی این سئوال ها و احساس نیازهای جدید، با گسترش بیشتر حوزه های تجارت و فشردگی رقابت در بازارهای جهانی، ابعاد مهمتری به خود گرفته و عرصه را بر شرکت های بزرگ تنگ تر کرده است. تمامی این مسائل و مشکلات، ضرورت پیاده سازی سیستمی را مطرح می سازد که امکان مدیریت صحیح و یکپارچه بر کل منابع سازمان را فراهم کند.
یکی از آخرین فن آوری های اطلاعات در زمینه تحول جریان اطلاعات سازمانی،که با اعمال IT در تمام مراحل فعالیتهای یک بنگاه اقتصادی و برقراری تبادلات منطقی بین منابع مختلف سازمان، توانسته است پاسخی مناسب به ضرورت فوق الذکر بدهد ، (ERP)  است.  ERP مفهومی فراتر از معنای لغوی واژگان تشکیل دهنده آن دارد. « البته شکی نیست که همه چیز در حوزه سازمان یعنی کلمه Enterprise ختم می شود، لیکن دو کلمه Resource و Planning در تفسیر و استنباط ERP نقش مهمی ندارند. ERP تمام بخشها و وظایف آنها در سرتاسر شرکت را در یک سیستم رایانه ای ، یکپارچه می کند . به نحویکه نیازهای خاص تمام بخشهای سازمانی در این سیستم پشتیبانی می شوند.»    ( زرگر ،1382، 249)
نگارندگان این مقاله سعی دارند در ابتدا با تشریح ابعاد مختلف ERP ، به یک مفهوم دقیق و عمیق در این رابطه دست یابند و سپس با تشریح پیاده سازی این سیستم، اثرات آن را در حوزه حسابداری بررسی کنند . لیکن از آنجایی که وسعت بحث بسیار گسترده می باشد ، بررسی های صورت گرفته در این مقاله معطوف به حوزه های خاصی از حسابداری می باشد که عبارتند از : قابلیت اتکا و مربوط بودن اطلاعات حسابداری ، مسئولیت پاسخگویی ، حسابداری مدیریت ( بحث بودجه بندی سرمایه ای ) و واکنش تحلیل گران مالی و حسابداری به پیاده سازی ERP

برای دانلود متن کامل مقاله ERP و اثرات پیاده سازی آن در حوزه حسابداری به لینک زیر مراجعه فرمایید :

دانلود کنید.

پسورد : www.mechanicspa.mihanblog.com
:: مرتبط با:
:: برچسب‌ها: ERP و اثرات پیاده سازی آن در حوزه حسابداری ERP و اثرات پیاده سازی آن در حوزه حسابداری چكیده مطلب : ERP یک بسته نرم افزاری تجاری است که هدف آن یکپارچگی اطلاعات و جریان اطلاعات بین تمامی بخشهای سازمان از جمله مالی , حسابداری , منابع انسانی , زنجیره عرضه و مدیریت مشتریان می باشد . این سیستم بوسیله بهبود کیفیت اطلاعات در سطح کل سازمان , بستر مناسب تری برای تصمیم گیری مدیریت فراهم می کند . لیکن پیاده سازی ERP , نیازمند سرمایه گذاری کلانی می باشد و بازدهی آن نیز مستلزم گذشت زمانی بین یک تا سه سال است. در چند ساله اخیر , با مشخص شدن آثار عملی بکارگیری این سیستم در شرکتها ,

تاریخ انتشار : 1393/12/27 | نظرات
نوشته شده توسط : سهیل پوررحیمی
دانلود جزوه تحلیل ماتریسی سازه ها

(1) مفاهیم پایه در ارتباط با تحلیل سازه ها
الف) تعریف سازه (structure):
- سازه عبارت است از یک عضو و یا مجموعه ای از اعضاء که به منظور تحمل و انتقال نیرو بکار می رود.
- یک سازه مهندسی به هر مجموعه ای از اعضاء اطلاق می شود که برای تحمل و انتقال مطمئن نیروهای وارده به کار گرفته می شود.
- بنابراین به سازه های مهندسی نیروهای گوناگونی وارد می گردد و این دستگاه ها باید بتوانند آن نیروها را تحمل و منتقل نمایند.
- بنابراین کار اصلی سازه، انتقال نیروهای مؤثر بر آن به  نقاط تکیه گاهی به نحوی امن  و اقتصادی می باشد.

ب) تحلیل سازه (Structural Analysis) چیست؟
- تحلیل سازه ها شاخه ای از علوم فیزیکی است که عمل نیروها را بر روی سازه ها مورد بررسی قرار می دهد. بنابراین تأثیر و نحوه انتقال نیروهای مؤثر بر سازه ها که توسط اجزاء سازه از نقاط تأثیر به تکیه گاه ها هدایت می گردند، توسط علم تحلیل سازه ها مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرد.
- از یک دیدگاه دیگر می توان گفت که تحلیل سازه ها شاخه ای از علوم فیزیکی است که توسط آن رفتار سازه تحت شرایط مورد نظر مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرد.

پ) سه جنبه اساسی رفتار سازه ای:
1- مشخصات تنش، کرنش و  تغییرشکل ناشی از بارگذاری استاتیکی  یا  نیمه استاتیکی یا شرایط تغییر شکل
(Stress, strain and deflection characteristics under static or quasi-static loading or deformation conditions)
2- مشخصات پاسخ ارتعاشی حاصل از شرایط بارگذاری دینامیکی
(Vibrational response characteristics under dynamic loading conditions)
3- مشخصات کمانشی ناشی از شرایط بارگذاری استاتیکی یا دینامیکی
(Buckling characteristics under static or dynamic loading conditions)
جنبه اول: حوزه عمل تحلیل سازه ها
جنبه دوم: حوزه عمل دینامیک سازه ها (Dynamics of structures)
جنبه سوم: حوزه عمل پایداری سازه ها (Stability of structures)

ت) تحلیل سازه ها و طراحی سازه ها (Structural Design):
- تحلیل سازه ها مقدمه ای است برطراحی سازه ها
- تحلیل سازه ها وسیله ای است برای نیل به هدف نهایی که عبارت است از طرح یک سازه
پایدار (stable) و مقاوم (resistant-with strength) و کارا (efficient) و اقتصادی (Economical) و زیبا(aesthetical)  و ایمن (safe).
- فلوچارت تحلیل و طراحی سازه ای.

تبدیلات دورانی مختصات
روش سختی در تحلیل ماتریسی سازه ها

جزوه تحلیل ماتریسی سازه ها در 3 فصل برای دانلود اماده شده است.جزوه از کلاس اقای دکتر کریم عابدی استاد دانشکده عمران دانشگاه صنعتی سهند می باشد(فقط همین سه فصل موجود بود اگر ادامه داشته باشد میتوانید از طریق سایت شخصی ایشان به مابقی مطالب دسترسی پیداکنید.)

برای دانلود جزوه تحلیل ماتریسی سازه ها به لینک های زیر مراجعه فرمایید :

فصل 1 : مفاهیم پایه در ارتباط با تحلیل سازه ها

دانلود کنید.

فصل 2 : تبدیلات دورانی مختصات

دانلود کنید.

فصل 3 : روش سختی در تحلیل ماتریسی سازه ها

دانلود کنید.

پسورد : www.mechanicspa.mihanblog.com
:: مرتبط با: پروژه,جزوه و تحقیق مهندسی ,
:: برچسب‌ها: دانلود جزوه تحلیل ماتریسی سازه ها (1) مفاهیم پایه در ارتباط با تحلیل سازه ها الف) تعریف سازه (structure): - سازه عبارت است از یک عضو و یا مجموعه ای از اعضاء که به منظور تحمل و انتقال نیرو بکار می رود. - یک سازه مهندسی به هر مجموعه ای از اعضاء اطلاق می شود که برای تحمل و انتقال مطمئن نیروهای وارده به کار گرفته می شود. - بنابراین به سازه های مهندسی نیروهای گوناگونی وارد می گردد و این دستگاه ها باید بتوانند آن نیروها را تحمل و منتقل نمایند. - بنابراین کار اصلی سازه , انتقال نیروهای مؤثر بر آن به نقاط تکیه گاهی به نحوی امن و اقتصادی می باشد. ب) تحلیل سازه (Structural Analysis) چیست؟ - تحلیل سازه ها شاخه ای از علوم فیزیکی است که عمل نیروها را بر روی سازه ها مورد بررسی قرار می دهد. بنابراین تأثیر و نحوه انتقال نیروهای مؤثر بر سازه ها که توسط اجزاء سازه از نقاط تأثیر به تکیه گاه ها هدایت می گردند , توسط علم تحلیل سازه ها مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرد. - از یک دیدگاه دیگر می توان گفت که تحلیل سازه ها شاخه ای از علوم فیزیکی است که توسط آن رفتار سازه تحت شرایط مورد نظر مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرد. پ) سه جنبه اساسی رفتار سازه ای: 1- مشخصات تنش , کرنش و تغییرشکل ناشی از بارگذاری استاتیکی یا نیمه استاتیکی یا شرایط تغییر شکل (Stress , strain and deflection characteristics under static or quasi-static loading or deformation conditions) 2- مشخصات پاسخ ارتعاشی حاصل از شرایط بارگذاری دینامیکی (Vibrational response characteristics under dynamic loading conditions) 3- مشخصات کمانشی ناشی از شرایط بارگذاری استاتیکی یا دینامیکی (Buckling characteristics under static or dynamic loading conditions) جنبه اول: حوزه عمل تحلیل سازه ها جنبه دوم: حوزه عمل دینامیک سازه ها (Dynamics of structures) جنبه سوم: حوزه عمل پایداری سازه ها (Stability of structures) ت) تحلیل سازه ها و طراحی سازه ها (Structural Design): - تحلیل سازه ها مقدمه ای است برطراحی سازه ها - تحلیل سازه ها وسیله ای است برای نیل به هدف نهایی که عبارت است از طرح یک سازه پایدار (stable) و مقاوم (resistant-with strength) و کارا (efficient) و اقتصادی (Economical) و زیبا(aesthetical) و ایمن (safe). - فلوچارت تحلیل و طراحی سازه ای. تبدیلات دورانی مختصات روش سختی در تحلیل ماتریسی سازه ها جزوه تحلیل ماتریسی سازه ها در 3 فصل برای دانلود اماده شده است.جزوه از کلاس اقای دکتر کریم عابدی استاد دانشکده عمران دانشگاه صنعتی سهند می باشد(فقط همین سه فصل موجود بود اگر ادامه داشته باشد میتوانید از طریق سایت شخصی ایشان به مابقی مطالب دسترسی پیداکنید.) برای دانلود جزوه تحلیل ماتریسی سازه ها به لینک های زیر مراجعه فرمایید : فصل 1 : مفاهیم پایه در ارتباط با تحلیل سازه ها دانلود کنید. فصل 2 : تبدیلات دورانی مختصات دانلود کنید. فصل 3 : روش سختی در تحلیل ماتریسی سازه ها دانلود کنید. پسورد : www.mechanicspa.mihanblog.com ,

تاریخ انتشار : 1393/12/27 | نظرات
نوشته شده توسط : سهیل پوررحیمی
مراحل ساخت تونل های بزرگ

 مطالعات اولیه :   
      ابتدای مسیری را كه می خواهند در آن تونل حفاری شود را مورد بررسی قرار می دهیم . به این صورت كه هیاتی از مشاورین ، طراحان و نقشه بردران مسیر را بصورت هوایی یا زمینی بازدید كرده و سه مسیر پیشنهادی در نظر گرفته می شود بعد در دفتر فنی این سه مسیر از نظر های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد و بهترین مسیر از بین آنها انتخاب می شود .
مسیر انتخاب شده توسط مهندسین زمین شناس مورد بررسی قرار میگیرد و در فواصل مختلف از كوه نمونه برداری می كنند و آنها را در آزمایشگاه مورد بررسی قرار می دهند ، و گسلهای موجود در منطقه را شناسائی و نوع حركت آنها را مشخص می كنند ، سپس نقشه ای از مقطع طولی كوه انتخاب كرده و روی آن جنس نوع سنگها ، محل گسلها و مقاطع ریزشی را مشخص می كنند .
         در مرحله بعد مسیر توسط نقشه برداران میخ كوبی می شود و از هردو طرف كوه مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از مثلث بندی كردن مراحل ساخت تونل شروع می شود .
ابتدا قسمتهای كم ارتفاع در دو سركوه كه از سنگهای شكننده و ترك دار می باشند را از هرد و طرف ابتدا و انتهای تونل كوه بری كرده تا مقاطع اصلی تونل كه سطحی تقریباً یكپارچه است بدست آید .

در تونل های بزرگ حفاری از هر دو طرف كوه شروع می شود و این عمل آنقدر ادامه پیدا كرده تا هر دو حفره تونل به هم برسند .
درموقع حفاری باید مرتباً مسیر از هر دو طرف توسط نقشه برداران بررسی شود چون اگر اشتباهی در این مرحله صورت گیرد وتونل از هر دو طرف به هم نرسد چه از نظر اختلاف ارتفاع و چه از نظر مقطع چپ وراست ، عواقب جبران ناپذیری را به همراه دارد .
حفاری در دو مرحله انجام می شود . به این  صورت كه اول سطح بالائی تونل كه تقریباً 3/2 ارتفاع تونل می باشد را حفاری كرده و بعد از اتمام كار شروع به كف برداری یعنی 4/1 پائین تونل می كنیم .
ارتفاع حفاری اولیه تونل باید به اندازه ای باشد كه ماشینهای سنگین بتوانند برای تخلیه سنگهای تونل براحتی در آن حركت كنند .

چگونگی حفاری :
      این عمل بوسیله مته های دستی و یا دستگاههای حفاری و چالزنی از جمله ارتراك و درل واگن صورت می گیرد .
باید ابتدا مقطعی را كه می خواهیم چالزنی كنیم در سطح اولیه مقطع تونل خط كشی كنیم  بعد محل چالها روی سطح مشخص شود و سپس چالها را به طول و مقطع مناسب حفر كنیم . سپس داخل آن را با دینامیت و مواد آمفو پر كرده و چاشنی گذاری كنیم و آنگاه خاك سرند شده مرطوب ریخته و بكوبیم .
این كار را برای هر یك از چالها انجام داده و سیمهای آنها را به هم وصل كرده ، و بوسیله سیمی بلند و دور از محل انفجار برق یا باطری را وصل می كنیم و انفجار صورت می گیرد .

نحوه چاشنی گذاری:


      در موقع چاشنی گذاری و استفاده از مواد منفجره چه از نظر مقدار ، فاصله چالها و ترتیب بندی انفجار باید دقت زیادی كرد .
از نظر مقدار مواد جداولی وجود دارد كه می توان به آنها رجوع كرد و آنها را مورد استفاده قرار داد ولی با توجه به مختلف بودن جنس سنگها و مواد منفجر بهتر است از روش تجربی مقدار موارد را بدست آورد .
اگر در مقدار مواد دقت نشود ، چه كم و چه زیاد خسارت را به همراه دارد اگر مقدار مواد كم باشد مقاطع مورد نظر به میزان دلخواه حفاری نمی شود و لازم به  انفجار مجدد می باشد و این امر از نظر وقت و مقدار مواد اقتصادی نیست ، و اگر مقدار مواد زیاد باشد . اولاً ممكن است موجب ریزش تونل شود و ثانیاً مقدار ریزش تونل باید بعداً‌ توسط بتن یا سنگچین تا سقف خود كوه پرشود و این عمل هم از نظر هزینه و وقت به ضرر می باشد .

برای دانلود متن کامل مقاله مراحل ساخت تونل های بزرگ به لینک زیر مراجعه فرمایید :

دانلود کنید.

پسورد : www.spowpowerplant.blogfa.com
:: مرتبط با:
:: برچسب‌ها: مراحل ساخت تونل های بزرگ مطالعات اولیه : ابتدای مسیری را كه می خواهند در آن تونل حفاری شود را مورد بررسی قرار می دهیم . به این صورت كه هیاتی از مشاورین , طراحان و نقشه بردران مسیر را بصورت هوایی یا زمینی بازدید كرده و سه مسیر پیشنهادی در نظر گرفته می شود بعد در دفتر فنی این سه مسیر از نظر های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد و بهترین مسیر از بین آنها انتخاب می شود . مسیر انتخاب شده توسط مهندسین زمین شناس مورد بررسی قرار میگیرد و در فواصل مختلف از كوه نمونه برداری می كنند و آنها را در آزمایشگاه مورد بررسی قرار می دهند , و گسلهای موجود در منطقه را شناسائی و نوع حركت آنها را مشخص می كنند , سپس نقشه ای از مقطع طولی كوه انتخاب كرده و روی آن جنس نوع سنگها , محل گسلها و مقاطع ریزشی را مشخص می كنند . در مرحله بعد مسیر توسط نقشه برداران میخ كوبی می شود و از هردو طرف كوه مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از مثلث بندی كردن مراحل ساخت تونل شروع می شود . ابتدا قسمتهای كم ارتفاع در دو سركوه كه از سنگهای شكننده و ترك دار می باشند را از هرد و طرف ابتدا و انتهای تونل كوه بری كرده تا مقاطع اصلی تونل كه سطحی تقریباً یكپارچه است بدست آید . در تونل های بزرگ حفاری از هر دو طرف كوه شروع می شود و این عمل آنقدر ادامه پیدا كرده تا هر دو حفره تونل به هم برسند . درموقع حفاری باید مرتباً مسیر از هر دو طرف توسط نقشه برداران بررسی شود چون اگر اشتباهی در این مرحله صورت گیرد وتونل از هر دو طرف به هم نرسد چه از نظر اختلاف ارتفاع و چه از نظر مقطع چپ وراست , عواقب جبران ناپذیری را به همراه دارد . حفاری در دو مرحله انجام می شود . به این صورت كه اول سطح بالائی تونل كه تقریباً 3/2 ارتفاع تونل می باشد را حفاری كرده و بعد از اتمام كار شروع به كف برداری یعنی 4/1 پائین تونل می كنیم . ارتفاع حفاری اولیه تونل باید به اندازه ای باشد كه ماشینهای سنگین بتوانند برای تخلیه سنگهای تونل براحتی در آن حركت كنند . چگونگی حفاری : این عمل بوسیله مته های دستی و یا دستگاههای حفاری و چالزنی از جمله ارتراك و درل واگن صورت می گیرد . باید ابتدا مقطعی را كه می خواهیم چالزنی كنیم در سطح اولیه مقطع تونل خط كشی كنیم بعد محل چالها روی سطح مشخص شود و سپس چالها را به طول و مقطع مناسب حفر كنیم . سپس داخل آن را با دینامیت و مواد آمفو پر كرده و چاشنی گذاری كنیم و آنگاه خاك سرند شده مرطوب ریخته و بكوبیم . این كار را برای هر یك از چالها انجام داده و سیمهای آنها را به هم وصل كرده , و بوسیله سیمی بلند و دور از محل انفجار برق یا باطری را وصل می كنیم و انفجار صورت می گیرد . نحوه چاشنی گذاری: در موقع چاشنی گذاری و استفاده از مواد منفجره چه از نظر مقدار ,

تاریخ انتشار : 1393/12/27 | نظرات
نوشته شده توسط : سهیل پوررحیمی
دانلود جزوه اشنایی با اب شیرین کن ها

مقدمه

تهیه آب آشامیدنی سالم روز به روز مشکل تر می شود،عده ای بر این عقیده اند که در قرن آینده بحرانها و جنگهای احتمالی بر سر دستیابی به منابع آب شرب بوده و این منابع هستند که سیاست دولت ها را تعیین خواهد نمود،اگر چه این سخن تا حدی اغراق آمیز می باشد .طبق آمار ارائه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی هم اکنون حدود 2میلیارد نفر از مردم جهان از داشتن آب سالم محرومند و این آمار تأسف بار بیشتر می شود اگر بدانید روزانه حدود 10000 کودک در سراسر جهان به دلیل نوشیدن آب آلوده جان خود را از دست می دهند، همه اینها در سیاره ای جلوه می یابد که 3/2سطح آن را آب پوشانده  که با تاسف به علت شوری یا تلخی آن تنها %1 آن قابل شرب می باشد. از این رو در طی 50 سال اخیر روشهای متعددی جهت شیرین سازی این گونه آبها ابداع شده است که یکی از این روشها بهره گیری از انرژی حرارتی جهت تبخیر آب وچگالش بخار تولید شده می باشد. این فرایند انرژی برتر بوده و در مقیاسهای بزرگ هزینه و سرمایه زیادی را می طلبد که استفاده از تابش خورشیدی، اجرای فرایند تبخیر را با استفاده از این انرژی مجانی فراهم می کند. بنابراین تلاش گسترده ای در خصوص طراحی و ساخت آبشیرین کن ها و استفاده از تقطیر خورشیدی صورت گرفته است اما همواره مشکلی که در راه گسترش کاربرد این دستگاها وجود داشته میزان تولید آنها، راندمان کم در حدود %30تا%40 این دستگاه ها 1548u،هزینه بالای سوخت و تولید روزانه کم بوده است، از این روی بررسی راههای هر چه اقتصادی تر کردن عوامل،کارکرد و شیوهای موثر برای افزایش تولید آنها از اهمیت خاصی برخوردار است

فهرست مطالب جزوه اشنایی با اب شیرین کن ها به شرح زیر می باشد :

تعاریف و مفاهیم در تصفیه آب
اثرات منفی آب سخت چیست؟
اسیدیته    PH  
تاریخچه آبشیرین کن
دسته بندی آبشیرین کن ها
روش Msf
اصول کار آبشیرین کن از نوع فلش
دیگ بخار
اسمز معکوس
ساختار فیلتر اسمز معکوس
مقایسه اقتصادی
آبشیرین کن خورشیدی
فناوری نانو در شیرین کردن آب

متن کامل جزوه اشنایی با اب شیرین کن ها را از لینک زیر دریافت نمایید :

دانلود کنید.

پسورد : www.mechanicspa.mihanblog.com
:: مرتبط با: پروژه,جزوه و تحقیق مهندسی ,
:: برچسب‌ها: دانلود جزوه اشنایی با اب شیرین کن ها مقدمه تهیه آب آشامیدنی سالم روز به روز مشکل تر می شود , عده ای بر این عقیده اند که در قرن آینده بحرانها و جنگهای احتمالی بر سر دستیابی به منابع آب شرب بوده و این منابع هستند که سیاست دولت ها را تعیین خواهد نمود , اگر چه این سخن تا حدی اغراق آمیز می باشد .طبق آمار ارائه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی هم اکنون حدود 2میلیارد نفر از مردم جهان از داشتن آب سالم محرومند و این آمار تأسف بار بیشتر می شود اگر بدانید روزانه حدود 10000 کودک در سراسر جهان به دلیل نوشیدن آب آلوده جان خود را از دست می دهند , همه اینها در سیاره ای جلوه می یابد که 3/2سطح آن را آب پوشانده که با تاسف به علت شوری یا تلخی آن تنها %1 آن قابل شرب می باشد. از این رو در طی 50 سال اخیر روشهای متعددی جهت شیرین سازی این گونه آبها ابداع شده است که یکی از این روشها بهره گیری از انرژی حرارتی جهت تبخیر آب وچگالش بخار تولید شده می باشد. این فرایند انرژی برتر بوده و در مقیاسهای بزرگ هزینه و سرمایه زیادی را می طلبد که استفاده از تابش خورشیدی , اجرای فرایند تبخیر را با استفاده از این انرژی مجانی فراهم می کند. بنابراین تلاش گسترده ای در خصوص طراحی و ساخت آبشیرین کن ها و استفاده از تقطیر خورشیدی صورت گرفته است اما همواره مشکلی که در راه گسترش کاربرد این دستگاها وجود داشته میزان تولید آنها , راندمان کم در حدود %30تا%40 این دستگاه ها 1548u , هزینه بالای سوخت و تولید روزانه کم بوده است ,

تاریخ انتشار : 1393/12/27 | نظرات
نوشته شده توسط : سهیل پوررحیمی:: مرتبط با:

تاریخ انتشار : 1393/12/23 | نظرات
نوشته شده توسط : سهیل پوررحیمی
پروژه حرارت مرکزی با آب گرم
 
روژه ای آماده به صورت فایل اکسل که محاسبات حرارت مرکزی یک ساختمان ۸ واحده را شامل میشود. در این پروژه شما محاسبه کلیه انتقال حرارتها ،مقدار آب مصرفی،محاسبه دیگ،مشعل،شوفاژ، منبع انبساط و پکیج مورد استفاده در هر واحد را بدست می آورید. با جایگزینی اعداد و ارقام خود میتوانید یک پروژه کامل در اختیار داشته باشید.

دانلود


pass: mechanicspa.mihanblog.com

منبع : mechanicspa.mihanblog.com
:: مرتبط با: پروژه,جزوه و تحقیق مهندسی ,
:: برچسب‌ها: پروژه حرارت مرکزی با آب گرم روژه ای آماده به صورت فایل اکسل که محاسبات حرارت مرکزی یک ساختمان ۸ واحده را شامل میشود. در این پروژه شما محاسبه کلیه انتقال حرارتها , مقدار آب مصرفی , محاسبه دیگ , مشعل , شوفاژ , منبع انبساط و پکیج مورد استفاده در هر واحد را بدست می آورید. با جایگزینی اعداد و ارقام خود میتوانید یک پروژه کامل در اختیار داشته باشید. دانلود ,

تاریخ انتشار : 1393/12/22 | نظرات
نوشته شده توسط : سهیل پوررحیمی

مثالی بسیار جامع و کامل از برنامه نویسی سیستم کنترل یه کارخانه تولید آبمیوه

 

این نمونه کار از جمله پروژه های کامل انجام شده در زمینه اجرای سیستم های مبتنی بر پایه پی ال سی هست که با توضیح کامل از تک تک مراحل کار و شرح برنامه نویسی همراه می باشد (به زبان فارسی).

 

 

 دانلود


pass: mechanicspa.mihanblog.com

منبع : mechanicspa.mihanblog.com
:: مرتبط با: پروژه,جزوه و تحقیق مهندسی ,
:: برچسب‌ها: مثالی بسیار جامع و کامل از برنامه نویسی سیستم کنترل یه کارخانه تولید آبمیوه این نمونه کار از جمله پروژه های کامل انجام شده در زمینه اجرای سیستم های مبتنی بر پایه پی ال سی هست که با توضیح کامل از تک تک مراحل کار و شرح برنامه نویسی همراه می باشد (به زبان فارسی). دانلود pass: mechanicspa.mihanblog.com منبع : mechanicspa.mihanblog.com , plc ,

تاریخ انتشار : 1393/12/22 | نظرات
نوشته شده توسط : سهیل پوررحیمی
مجموعه مقالات اولین کنفرانس انرژی دانشگاه بیرجند

ماشین القایی روتور سیم پیچی شده یک منبع تولید توان راکتیو

چکیده: ماشین القایی روتور سیم پیچی شده
است که آنرا به عنوان یک منبع تولید و جذب توان راکتیو مطرح می نماید. اگر
روتور این ماشین توسط یک مبدل توان با فرکانس متغیر تغذیه شود رفتاری
همانند یک ماشین سنکرون در جذب و تولید توان راکتیو دارد . در این حالت
خواهد بود. علاوه بر این دارای عملکرد سرعت ( DFIM ) ماشین دو تغذیه ای
متغیر و همچنین قیمت پایین تر و رفتار دینامیکی بهتری نسبت به ماشین
سنکرون می باشد. از آنجایی که این ماشین دارای سرعت متغیر است استفاده از
آن در نیروگاه های بادی میتواند جایگزین مناسبی برای ژنراتور القایی و بانک
خازنی موجود در آن و به دنبال آن بهبود کیفیت توان و بهبود اثرات نامطلوب
بروی پارامترهای الکتریکی سیستم قدرت متصل به آن شود. این مقاله نشان DG
میتواند همانند ماشین سنکرون ( DFIM ) می دهد که این ماشین دو تغذیه ای
توانایی جذب و تولید توان راکتیو را داشته باشد.
واژه های کلیدی- کیفیت توان ، ماشین دو تغذیه ای، مبدل توان

Download

pass: mechanicspa.mihanblog.com

منبع : mechanicspa.mihanblog.com

دیگر مقالات :

http://mechanicspa.mihanblog.com/extrapage/article1:: مرتبط با: پروژه,جزوه و تحقیق مهندسی ,
:: برچسب‌ها: ماشین القایی روتور سیم پیچی شده یک منبع تولید توان راکتیو , مجموعه مقالات اولین کنفرانس انرژی دانشگاه بیرجند , کیفیت توان , ماشین دو تغذیه ای , مبدل توان , ( DFIM ) ماشین دو تغذیه ای ,

تاریخ انتشار : 1393/12/17 | نظرات
نوشته شده توسط : سهیل پوررحیمی
مجموعه مقالات اولین کنفرانس انرژی دانشگاه بیرجند

برنامه ریزی توسعه شبکه ثانویه توزیع در حضور واحدهای تولیدی موتور ژنراتور گازسوز کوچک

چکیده - در این مقاله یک مدل ریاضی بهبود یافته به منظور حل مسأله
در حضور منابع خاصی از واحدهای تولید پراکنده (DSP) طراحی سیستم توزیع
به صورت (Gas Engine) با عنوان موتور ژنراتورهای گاز سوز کوچک (DG)
گزینه ای جالب توجه در بخش توزیع سیستم های الکتریکی پیشنهاد می شود.
مدل پیشنهادی با هدف کمینه سازی کلیه هزینه های سرمایه گذاری و
بهره برداری سیستم، با استفاده از برنامه ریزی غیرخطی آمیخته با اعداد صحیح
یک مدل بهینه سازی چند هدفه جامع را با تجربه طراح شبکه تلفیق نموده تا به
را در MV/LV کمک آن، مکان و ظرفیت بهینه قابل توسعه پست های توزیع
شرایط حضور احتمالی واحدهای موتور ژنراتوری گازسوز کوچک و در کنار
مجموعه جدیدی از قیود حاکم بر شرایط مسأله تعیین نماید. نتایج کامپیوتری
بدست آمده از اجرای این روش بر روی یک شبکه توزیع نمونه مدل سازی شده
نشان می دهد که مدل پیشنهادی به منظور طراحی ،GAMS توسط نرم افزار
کامپیوتری برنامه ریزی توسعه شبکه های توزیع سیستم های قدرت مبتنی بر
بازار برق بسیار مناسب می باشد.
واژ ه های کلیدی- بازار برق، برنامه ریزی استاتیک، تولید پراکنده، شبکه
. GAMS ثانویه توزیع، موتور ژنراتور گازسوز، نرم افزار

Download

pass: mechanicspa.mihanblog.com

منبع : mechanicspa.mihanblog.com

دیگر مقالات :

http://mechanicspa.mihanblog.com/extrapage/article1
:: مرتبط با: پروژه,جزوه و تحقیق مهندسی ,
:: برچسب‌ها: مجموعه مقالات اولین کنفرانس انرژی دانشگاه بیرجند برنامه ریزی توسعه شبکه ثانویه توزیع در حضور واحدهای تولیدی موتور ژنراتور گازسوز کوچک , واژ ه های کلیدی- بازار برق , برنامه ریزی استاتیک , تولید پراکنده , شبکه . GAMS ثانویه توزیع , موتور ژنراتور گازسوز , نرم افزار ,

تاریخ انتشار : 1393/12/17 | نظرات
نوشته شده توسط : سهیل پوررحیمی
مجموعه مقالات اولین کنفرانس انرژی دانشگاه بیرجند

در توربینهای بادی سرعت ثابت Yaw مطالعه فلیکرشبکه های توزیع ناشی از خطای

چکیده -یکی از معیار های کیفیت توان فلیکر بوده که منشا آن تغییرات
مقدار توان تولیدی و مصرفی شبکه می باشد که بعضا با تغییر جهت انتقال توان
در بعضی از نقاط شبکه نیز همراه است. این تغییرات توان نیز به نوبه خود باعث
نوسانات و تغییرات ولتاژ شبکه و ایجاد فلیکر میگردد. بعضی پدیده های
و اتصال این Yaw آئرودینا میکی حاکم در توربینهای بادی همچون خطای
توربینها به شبکه های توزیع باعث ایجاد فلیکر و تقلیل کیفیت توان شبکه
میگردد. در این تحقیق کلیه جنبه های آئرودینامیکی , مکانیکی و الکتریکی
و FAST ,AeroDyn یک نیروگاه بادی متصل به شبکه با استفاده از نرم افزارهای
در IEEE مدل گردیده است. بعلاوه مدل یک فلیکر متر استاندارد Simulink
پیاده سازی و ازآن برای اندازه گیری فلیکر لحظه ای استفاده Simulink محیط
شده است. این مدل به همراه مدل نیروگاه بادی برای بررسی آثار تغییر سرعت و
جهت باد بر توان, ولتاژ وفلیکر تولیدی مورد استفاده قرار گرفته است

Yaw واژ ه های کلیدی- توربینهای بادی, فلیکر, خطای

Download

pass: mechanicspa.mihanblog.com

منبع : mechanicspa.mihanblog.com

دیگر مقالات :

http://mechanicspa.mihanblog.com/extrapage/article1:: مرتبط با: پروژه,جزوه و تحقیق مهندسی ,
:: برچسب‌ها: در توربینهای بادی سرعت ثابت Yaw مطالعه فلیکرشبکه های توزیع ناشی از خطای , مجموعه مقالات اولین کنفرانس انرژی دانشگاه بیرجند , Yaw واژ ه های کلیدی- توربینهای بادی , فلیکر , خطای ,

تاریخ انتشار : 1393/12/17 | نظرات